Maistas: ką mes darome su juo, o jis su mumis

Guoda Azguridienė

Ištrauka

Knygoje
- kaip atpažinti maistą, kurį tikrai nori suvalgyti
- kaip valgyti skaniai ir išlaikyti figūrą
- kodėl tai retai pavyksta, nors niekas nekaltas
Ši knyga yra apie maistą, kaip mūsų gyvenimo dalį. Kaip juo džiaugiamės ar nekenčiame, nuo jo sergame ir sveikstame. Kaip mes maistą auginame, gaminame, renkamės, perkame ir valgome. Apie sveiką ir nesveiką, ekologišką ir įprastinį, pačių pagaminamą ir perkamą.
Apie mitybos sistemas ir dietas, kurios sujaukia protą, bet išsipainioti turime patys.
Ši knyga gali padėti tai padaryti.

„Patarimų, ką valgyti ir ko nevalgyti, esama daug, tačiau dažnam jie visai nepadeda. Nes žmogus nesupranta,kodėl jis turėtų taip daryti, juk bent jau valgymo srityje jis yra laisvas pasirinkti. Tačiau, kaip mąstyti, kad galėtum tą savo pasirinkimą suprasti?“
Apie autorę
Tai antroji Guodos Azguridienės knyga. Pirmoji – Auksinės žuvelės ilgesys (Vilnius: Naujasis Židinys-Aidai, 2010) – skirta ekonomikos bei visuomenės klausimams, kuriuos autorė nagrinėjo daugiau nei dešimt metų dirbdama ekonomikos analitike.
Knyga „Maistas: ką mes darome su juo, o jis su mumis“ taip pat turi ryškų socialinį ir filosofinį matmenį, tačiau kalba apie daug apčiuopiamesnius kiekvienam žmogui dalykus - maistą ir jo įtaką mums. Paklausta, kodėl, būdama ne medikė ir ne gamtininkė, rašo šiomis temomis, autorė atsako, kad būtent dėl to. Nes šiandienos „profesionalų visuomenėje“ žmogui nebelieka vietos gyventi pačiam – jis tik privalo konsultuotis su specialistais. Matydamas tiek skirtingų teorijų ir rekomendacijų dėl mitybos, jis pasimeta arba jokių jų nebepaiso. Knyga tad ir siekia padėti žmonėms susigaudyti, ką skirtingos rekomendacijos reiškia ir, svarbiausia, kaip pasirinkti pačiam.
Guoda Azguridienė turi matematikės išsilavinimą, yra ekonomikos mokslų daktarė, dėsto Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. 2007 m. su bendraminčiais įsteigė įmonę „Sveiki produktai“ (dabar „Livinn - sveiki produktai“), šiuo metu yra jos Valdybos narė ir asortimento vadovė. Autorė penkiolika metų rašo straipsnius sveikos gyvensenos ir socialinėmis temomis Lietuvos bei užsienio leidiniams.

Daugiau
Leidykla Sveiki produktai
Metai 2015
Leidinio kalba Lietuvių
Kategorijos Sveikata ir sportas